Zimní liga na PSK Union Strašnice

1.kolo -  FKÚ - Zbraslav 4:2 (1:0)

Sestava: Nykodým - Zdražil, Franc, Tupý, K.Šimek, Kny, Heteš, Mirovský, Racko, Caldr, Hroch, Karen

g: Mirovský 2x, Kny 2x

V prvním zápase ZL nám nevyšla první půle. V druhé přišlo zlepšení a postupně vedení až 4:0. Poté kluci přestali hrát a začal hrát soupeř, který snížil až na 4:2. Nakonec jsme si konec pohlídali a tím pádem i první výhru.

2.kolo -  FKÚ - FSC Libuš 3:1 (1:1)

Sestava: Vlasák - Zdražil, Franc, Tupý, K.Šimek, Kousal, Hroch, Mirovský, Racko, Max Šimek, Karen

g: Mirovský 2x, Kousal

V druhém kole ZL jsme narazili na Libuš. Bohužel chybělo snad 8 nebo 9 lidí a tak si šli s námi zahrát i kluci ze Spř a podali dobrý výkon. Soupeř byl ze začátku lepší, ale postupně jsme se do šancí dostávali i my, ale problém byl je proměnovat. Nakonec místo výhry třeba 5 nebo 6 ku 1, jsme vyhráli jen 3:1.

3.kolo - FKÚ - Union Vršovice 10:0 (6:0)

Sestava: Vlasák - Hájek, Zdražil, Franc, Tupý, Mirovský, Karen, Nykodým, Hroch, Kloubek, Kny, Heteš

g: Franc 6x, Mirovský 2x, Kny, Heteš

Zápas proti soupeři, který víceméně stál celý zápas v 7 lidech na vápně a bránil. Klukům to dělalo dost velké problémy...nakonec jsme dali 10 golů, ale mělo jich být aspoň 2x tolik.

4.kolo - FKÚ - Junior Praha 7:0 (2:0)

Sestava: Vlasák - Nykodým, Franc, Kny, Hroch, Hájek, Kloubek, Mynář, Mirovský, Karen, Zdražil, Bárta, Kousal

g: Mirovský 5x, Kny, Kousal

Stejný scénář jako v zápase s vršovicemi...

5.kolo - FKÚ - Sokol Kolovraty 4:2 (2:1)

Sestava: Vlasák - Nykodým, Kny, Hájek, Franc, Kousal, Hroch, Heteš, Max Šimek, Caldr, Karen

g: Heteš 3x, Kousal

Zápas proti velmi kvalitnímu soupeři se nám herně příliš nepovedl. Soupeř byl v poli o něco lepší i přesto se nám podařilo vyhrát, hlavně díky bojovnosti Honzy Heteše na hrotu útoku. Příště nás čeká Čafc a to bude zase o trošku vyšší level. Takže chlapci příští týden si nezapomeňtě vzít formu...:-)

6.kolo - FKÚ - ČAFC Praha 1:10 (0:5)

Sestava: Vlasák, Bárta, Kny, Tupý, Franc, Nykodým, Heteš, Kousal, Hájek, K.Šimek, Mirovský

g: Heteš

Zápas na který je lepší co nejdříve zapomenout. Kluci hráli o první místo, ale přistoupili k tomu naprosto špatně. Takhle bojácný a odevzdaný výkon si od kluků nepamatuju snad za dobu co je trénuju...opravdu jsem byl hodně zklamaný, ale nemělo cenu na kluky řvát a něco jim vyčítat...Prostě zápas blbec a věřme, že takový zas dlouho nebude. Naopak Čafc ukázala proč je první v přeboru....klobouk dolů před jejich výkonem. Matěj

7.kolo - FKÚ - Dolní Břežany 9:2 (5:2)

Sestava: Hájek, Bárta, Franc, Tupý, Zdražil, Kny, Heteš, Mirovský, K.Šimek, Schwan, Hroch, Karen

g: Kny 5x, Bárta 2x, Heteš, Franc

V dalším zápase na nás čekal pro nás neznámý soupeř. Kluci tentokrát přistoupili k zápasu o poznání lépe než minule s Čafcou a soupeři od začátku ukazovali kdo bude na hřišti pánem. Obě branky jsme si v podstatě dali samy po 2 špatných rozehrávkách od naší branky - nutno podotknout, že kluci se to snažili řešit fotbalově, a tak nebyl důvod někomu trhat uši....Každopádně šancí jsme měli znovu hodně a kluci dnes ukázali, že fotbal hrát umí a dnes mě výkonem moc potěšili. Jen tak dál kluci, Matěj

8.kolo  - FKÚ - Loko Vltavin 1:1(1:1)

Sestava: Vlasák, Bárta, Kny, Tupý, Franc, Kousal, Heteš, Mirovský, Zdražil, Schwan, K.Šimek, Hroch, Nykodým, Karen

g: Heteš

V předposledním zápase Zl jsme hráli proti Lokádě o 2.místo. Po remíze se to nám nakonec povedlo druhé místo udržet, ale byla to dřina. Lokáda ukázala, že vede 1.třídu právem a určitě to byl jeden z nejlepších soupeřu na turnaji. My jsme se dostali do vedení, ale soupeř 2 minuty na to vyrovnal. V druhé půli jsme chtěli zvýšit aktivitu, ale bohužel soupeř nás téměř k ničemu nepustil, ale naše obrana byla taky pevná. Nakonec asi zasloužená remíza. Matěj

9.kolo - FKÚ - PSK Union 5:3(2:0)

Sestava: Hájek - K.Šimek, Franc, Tupý, Kny, Kousal, Nykodým, Mirovský, Schwan, Hroch, Karen

g: Nykodým 2x, Mirovský, Kny, Franc

V posledním zápase ZL byl vše jasně dáno...výhra=2.místo a prohra=3.místo v ZL. V první půli se nám celkem dařilo, kluci se dostávali do šancí a podařilo se nám dát 2 branky. Nutno podotknout, že soupeř měl také nějaké nebezpečné střely vše, ale pochytal Domíno v bráně. Cíl do druhé půle byl jasný - přidat 2-3 goly a mít klid a zahrát si pohodový fotbal. Ovšem poločasová rozmluva vyšla opět do ztracena a kluci pro mě nepochopitelně za stavu 3:0 přestali hrát a čekali co udělá soupeř. Ten samozřejmě vycítil polevení a začal nás tlačit, až to nakonec 5 minut před koncem bylo 3:3 a naši kluci "koukali".....nestalo se to poprvé a dost mě to štve, že si kluci nedokážete dobře rozjetý zápas v klidu dohrát a pohlídat. V posledních 5 minut jsme zase začli trošku hrát a odměnou byli 2 branky. Nakonec jsme tedy 2. místo uhájili...za 2.půli by, ale všichni zasloužili "lepáka"...Matěj

V zimní lize Psk Union jsme nakonec tedy obsadili 2.místo za suverénní Čafcou, která neztratila ani bod. Celkově se Zl velká spokojenost,až na zápas s Čafcou. Někteří soupeři byli velmi kvalitní, někteří naopak trošku slabší a jsem rád, že kluci byli celou zimu v zápasovém rytmu na velkém hřišti. Uvidíme jak nás Zl připravila do jarních bojů v přeboru respektive béčko ve 2.třídě.

Naše bilance: 9 - 7 - 1 - 1 při skore 44: 21

Střelci: Mirovský 12