SG Újezd - Ostrovan Zadní Třebaň 2:1 (0:1)

Sestava : Dráb - Grabinský, Andras, Šneider, Mora - Jirsa M., Němeček, Haľák, Haláček - Herčík, Mruvčinský - střídal Jirsa P., Mareček

Branky : Mruvčinský, Herčík

Komentář :

K prvnímu zápasu podzimu jsme nastoupili proti soupeři, který nám na jaře u něj doma poměrně zatápěl a tak nás určitě nečekala lehká práce.

Nicméně jsme od začátku převzali iniciativu a vytvořili si několik brankových příležitostí. Bohužel naši střelci asi i vlivem deštivého počasí měli navlhlou mušku nebo je vychytal gólman soupeře. A tak jsme byli po zásluze potrestáni, když tečovaná střela spoza vápna skončila v brance - 0:1. Do konce poločasu si žádné družstvo už šanci nevypracovalo a tak jsme do druhého poločasu vstupovali s jednobrankovým mankem.

Druhá půle začala stejně jako ta první a to bez šancí na obou stranách. Soupeři ale začaly docházet síly a tak jsme začali pomalu přebírat iniciativu. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout finální řešení akcí až do konce a tak nás vysvobodil až důraz Mruvči, když přetlačil hostujícího brankáře a pohodlně zavěsil do prázdné branky - 1:1. Hosté cítili křivdu a tak se na hřišti na chvilku trochu přitvrdilo. Hosty inkasovaná branka dále utlumila a tak jsme udeřili podruhé. Po centru P.Jirsy z pravé strany nás dostal do vedení hlavičkou Herčus. Soupeře jsme už do vážnější šance nepustili, kromě poslední infarktové minuty, kdy míč putoval po naší brankové čáře do tyče a nakonec hosté ukončili závar střelou vedle.

První zápas jsme zvládli, chvílemi to bylo i ke koukání, ale bylo znát, že se sehráváme a další zápasy snad budou lepší.

2.kolo 9.9.2013

SG Junior - SG Újezd 0:4 (0:2)

Sestava : Šrámek - Grabinský, Andras, Šneider, Mareček - Mora, Němeček, Mruvčinský, Haláček - Herčík, Beránek - střídal Jirsa P., Jirsa M.

Branky : Šneider, Jirsa P., Mruvčinský, Haláček

Komentář :

Ošoupaná UMT a umělé osvětlení tak to byl náš druhý zápas sezóny SG.

Do zápasu jsme vstoupili s chutí a nám naštěstí vydržela až do konce. Od začátku jsme byli aktivnější a soupeře jsme přehrávali pohybem a kombinací. A tak vedení na sebe nedalo dlouho čekat. "Těžkou" střelu z dálky od Vařečky gólman domácích neudržel ä ještě teď ho jistě pálí ruce - 0:1. Druhý gól padnul asi za 5 minut, když nepřesnou rozehrávku domácích hlavou vrátil do branky P.Jirsa - 0:2. Tím jsme v podstatě utlumili nápor domácích a do konce poločasu jsme mohli vedení ještě navýšit, hlavně šance M.Jirsy po gólu doslova volala.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a tak bylo jen otázkou času kdy přidáme další branky. To se podařilo Mruvčovi a Ríšovi střelami z vápna a z dálky. Mezitím a potom už to byl pouze festival našich zahozenýh 5-6 loženek, kdy jsme trefovali i spojnice nebo brankáře, ale hlavně jsme některé situace řešili zbytečně zbrkle. Domácí se sice snažili, ale jejich nejnebezpečnější situací byla nastřelená tyč po neodpískané ofsajdové pozici.

Dobrý zápas a doufejme že podobné nasazení a chuť nám vydrží co nejdéle a podobný výkon předvedeme hned v dalším domácím zápase s Trobicem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

3.kolo 16.9.2013

SG Újezd - FC Trobico 9:0 (3:0)

Sestava : Havel - Mareček, Andras, Šneider, Mora - Jirsa M., Němeček, Mruvčinský, Herčík - Baker, Haľák - střídal Jirsa P.

Branky : Baker 3, Němeček 2, Haľák 2, Mruvčinský, Herčík

Komentář :
Dnešní komentář bude velmi stručný a krátký. Soupeř přijel pouze v 9-ti lidech a tak bylo jen otázkou času kdy vstřelíme první branku a kolik gólů padne. Nakonec jsme skončili na 9, ale to soupeř rezignoval dohrát zápas cca 15 minut před koncem.....

4.kolo 25.9.2013

SG Ruzyně - SG Újezd 3:5 (2:2)

Sestava : Havel - Jirsa M., Andras, Mora, Mareček - Beránek, Němeček, Mruvčinský, Haláček - Herčík, Haľak - střídal Šneider

Branky : Haláček 2, Haľak, Jirsa M., Němeček

Komentář :
K zápasu s aktuálně posledním mužstvem tabulky jsme vyrazili až do Ruzyně.

Začátek zápasu jsme opravdu nezachytili a tak jsme po nešťastné nahrávce M.Marečka soupeři přímo na nohu prohrávali 1:0. Naštěstí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat střelou z vápna srovnal Ríša - 1:1. Následně to byla přehlídka našich zahozených šancí až se nám podařilo jednu proměnit. Bohužel střelec M.Mora vyslal malou domů na Radka, kterému díky terénu míč odskočil naprosto neočekávaně a borec nakonec byl na světě - 2:1. Pokračovali jsme ale v aktivní hře směrem dopředu a tak jsme po centru Ríši a hlavičce Joža vyrovnali - 2:2.

Do druhé půle jsme vstoupili poněkud ospale a tak jsme po neší nepřesné rozehrávce a následném faulu Němy nabídli soupeři penaltu. Ten ji neproměnil, bohužel v podstatě z následného dlouhého autu jsme opět inkasovali - 3:2. Bohužel jsme se pak asi 10 minut spíše dohadovali než hráli a to bylo pro domácí vodou na jejich mlýn. Naštěstí nás z toho marastu dostal klasickým sázavským bodlem Ríša - 3:3. Pak jsme opět začali hrát a výsledkem byly branky M.Jirsy a Němy, které stanovili závěrečný účet zápasu na 3:5.

Zápas jsme si vlastními chybami zkomplikovali a 3x prohrávali. Naštěstí jsme vždy zapnuli na vyšší obrátky a zápas dovedli k vítěznému konci.

5.kolo 30.9.2013

SG Újezd - Hotel Ostaš 1:0 (0:0)

Sestava : Šrámek - Mareček, Andras, Veselovský, Mora - Jirsa M., Němeček, Sochovič, Haláček - Mruvčinský, Herčík - střídal Haľak

Branky : Haláček

K přímému souboji o první místo tabulky jsme přivítali Hotel Ostaš.

Díky několika omluvenkám a zraněním jsme museli sestavu vyztužit Honzou Veselovským a Klifem. Soupeř od začátku ukazoval svoji kvalitu a tak jsme se převážně bránili a snažili se vyrážet k rychlým protiútokům. Bohužel nás srážela nepřesná kombinace a tak jsme směrem dopředu za celý poločas vymysleli pouze jednu gólovou příležitost, když samostaný únik řešil zbrkle Jožo. A tak jsme byli rádi, že poločas skončil bez branek.

Do druhé půle se hosté snažili pokračovat v aktivní hře, ale postupně jim začaly docházet síly a tak jsme konečně začali směrem dopředu být nebezpeční i my. Nejprve se před brankou snažil prosadit Herčus, ale branku netrefil. Následně po asi nejlepší akci našeho mužstva se dostal do loženky Něma, ale bohužel branku netrefil. A tak jsme si náš úder nechali až na samý závěr zápasu, když samostatnou akci z levé strany zakončil Ríša střelou nad gólmanem - 1:0. Do konce zápasu jsme již soupeře k žádné šanci nepustili a tak jsme těsnou výhru udrželi.

Dnešní zápas jsme hlavně první půli nebyli aktivnější a dobrá obranná hra v čele se Šrámou nás držela nad vodou. V druhé půli už to bylo lepší a cca od 50-té minuty jsme byli lepším mužstvem a nakonec vítězství urvali na naší stranu.

6.kolo 10.10.2013

Odra Kent - SG Újezd 5:1 (5:0)

Sestava : Šrámek - Šneider, Andras, Veselovský, Mora - Váňa, Němeček, Mruvčinský, Haláček - Beránek, Herčík - střídal Mareček, Grabinský

Branky : Beránek

K dalšímu zápasu jsme cestovali do Kobylis.

Soupeř evidentně notně posílen nám od začátku dělal problémy a v podstatě každá jeho střela skončila v brance nešťastného Šrámy. Nám se nadařilo podržet míč, přihrávky byly nepřesné a tak jsme se vlastně sami dostávali pod tlak a branky v naší síti přibývaly. A tak vlastně po poločase bylo o výhře domácích rozhodnuto.

Ve druhé půli domácí polevili a tak hned ze začátku spálil tutovku Andy. KOnečně jsme začali hrát a po faulu na Ríšu jsme dokonce kopali penaltu. Bohužel ani zkušený exekutor Honza netrefil branku. A tak jsme se dočkali alespoň čestného úspěchu v závěru, když samostatný únik zakončil Bery.

Škoda, nechytli jsme začátek zápasu a pak už vlastně nebylo o co hrát. Snad si spravíme chuť v posledním zápase sezóny s Nejistou sezónou.

----------------------------------------------------------------------------------------------7.kolo 14.10.2013

SG Újezd - Nejistá sezóna 2:2 (1:1)

Sestava : Dráb - Mareček, Andras, Šneider, Mora - Jirsa M., Němeček, Mruvčinský, Váňa - Haľak, Herčík - střídal Beránek, Grabinský

Branky : Němeček (pen), Andras