FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 61 (44%)
FB našeho FK ÚnL 23 (16%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 36 (26%)
Stránky FAČR fotbal.cz 14 (10%)
Jiné 6 (4%)
Celkový počet hlasů: 140

Komentáře ze zápasů

Čtvrtek 6.6.2019

 
K poslednímu zápasu sezóny jsme se dostavili až do vzdálených Modřan, které pobývají na posledním místě tabulky. My jsme, naproti tomu, měli šanci dosáhnout na třetí místo, jelikož „záhadný“ Radotín remízoval s Uhříněvsí, čímž nám tuto možnost nabídl. Podmínkou však byla naše výhra.

Nezačali jsme úplně dobře a už ve čtvrté minutě jsme lovili míč z naší brány. Herní podmínky byly sice pro obě mužstva stejné, ale přesto velmi těžké. Bylo po vydatném dešti a zpracovat balon či dát kloudnou přihrávku, bylo téměř nemožné.

Vyrovnání přišlo dvě minuty poté, protože my máme „zabijáka“ Kryštofa, který napřáhl někde lehce za půlkou a vysoký míč poslal až do branky soupeře.

Za další dvě minuty se prosadil Jirka Levrinc, který se vymotal z Modřanské skrumáže a přísně zakončil. Tak skončil první poločas (2:1 pro nás). Herně jsme měli navrch, akorát nám opět chybělo produktivní zakončení.

Herní převaha byla znát i ve druhém poločasu, kdy se ve 41. minutě znovu prosadil Jirka Levrinc, který opět způsobem „mě nezastavíte“ zvýšil naše vedení na 3:1.

Pak to vyšlo Patrikovi Melounovi, který po několika nepřesných střeleckých pokusech, poslal jednu nechytatelnou střelu a bylo to 4:1. Běžela 45. minuta a zápas jsme, až na drobné zaváhání, měli pod kontrolou. Největší zbraní Modřan se opět ukázala autová vhazování. Dlouhé pasy až do našeho vápna byly velmi nebezpečné.

V 50. minutě vykřesali Modřanští poslední naději, když snížili na 2:4. Jenže Martin Tošner byl proti a vykřesanou jiskřičku rychle uhasil třemi góly v rozpětí 11 minut – gratulace k čistému hattricku!

Zápas jsme v poklidu dohráli a radost z vítězství nám nezkazila ani třetí branka Modřan, obdržená v 70. minutě. Nabídku Radotína tedy využíváme a domů vezeme vítězství 7:3.

Střípky: FANTASTICKEJ FANOUŠEK MODŘAN; Martin dneska hattrick; Jirka taky v cajku; celkově pěkná, týmová práce

Shrnutí: solidní výkony v průběhu celé sezóny s drobnými zaváháními a vyhrocenými vítězstvími i prohrami. Konečné třetí místo je výsledkem poctivé práce hráčů i trenérů a velký dík též patří rodičům, tvořícím náš „realizační tým“.

LK
________________________________________________

Neděle 19.5.2019

Sedmý zápas druhé poloviny sezóny jsme odehráli doma, kam jsme si pozvali kluky z ČAFC, kteří aktuálně pobývají na 6. místě v tabulce.
Byli jsme tedy připraveni na těžšího soupeře a tuhý boj.

Co se ale nestalo - hned po úvodním hvizdu utekl všem, po levém křídle, Max Berka a dokázal míč dostat do soupeřovy branky.
Rychlým gólem jsme překvapili nejen soupeře, ale i sami sebe, takže následujících dvacet minut už k ničemu nedošlo a bylo to vcelku vyrovnané.

Ve 23. minutě se ke slovu dostal profesor Vítek Vlk, který chirurgicky přesnou a velmi pomalou střelou trefil k tyči.
O dvě minuty později, důrazný Patrik Tupý, potrestal gólmana, kterému vypadl balon z rukou. Vedli jsme 3:0 a zápas se pomalu začal vyvíjet v náš prospěch
.

Pak přišla krásná souhra Jirky Levrince a Martina Tošnera - Jirka vybojoval, natáhl krok a před gólmanem servíroval Martinovi, který pohodlně dorazil do prázdné brány. Po prvním poločase byl tedy výsledek 4:0 v náš prospěch.

V kabině jsme si řekli, že hrajeme dobře a že není třeba nic měnit a nastoupili do druhé půle. Ve 42. nám Martin ukázal, že góly z mrtvého úhlu umí stejně dobře jako Vilda a vedli jsme už 5:0.

Ve 46. minutě, ve stylu "hurá všichni na bránu", přišel náš útok v pěti na samotného brankáře. Na balonu byl zas profesor Vítek - nikomu to nepůjčil a trefil bránu - 6:0.

Pak, přišel ke slovu Adam Vanoušek, který nádherně trefil bránu přísnou střelou z pravé strany. Reakce byla kouzelná - "Trefa - já jo?".

Na závěr nám ČAFCa pokazila radost gólem v 70. minutě, kdy jsme už tak nějak čekali na konečný hvizd. ČAFCa ale hrála pořád a vyplatilo se jí to.
Konečný stav 7:1 pro nás celkově vystihuje obraz celého dnešního utkání.

Střípky a shrnutí: Kryštof zase hrál tvrdě, Martinovi to dneska šlo, rozhodčí Jiří B. pískal rovinu, celkově super výkon a zasloužená výhra - díky všem...

LK

________________________________________________

Neděle 12.5.2019

šesté utkání jsme odehráli, opět jako hosté, na hřišti Běchovických Sršňů, kteří se 16-ti body obývají 8. místo tabulky. Od začátku druhé poloviny sezóny Běchovice zaznamenali pouze jednu výhru s předposledními Modřany. Teoreticky tedy pro nás šance na vítězství. Navíc jsme se, poprvé v sezóně, sešli v plném počtu…

Ovšem na začátku to vypadalo trochu jinak. Běchovičtí na nás „vlítli“ a už ve 4. minutě nám, po autovém vhazování, vsítili první branku. Hra pokračovala v relativně vysokém tempu a tlak Běchovic nám nedovolil vytvořit gólovou šanci. Naopak jsme byli nuceni „hasit“ průniky Běchovických odkopy do autu. To se nakonec ukázalo, jako největší Běchovická zbraň. Všechny auty totiž zahrával jediný hráč, schopný hodit skutečně daleko.

V 10. minutě Jirka Levrinc zavezl balon až do vápna, kde přihrál Denisovi Královi, který uklidil balon do sítě. Srovnali jsme na 1:1 a náš výkon se pak o poznání zlepšil.

Bylo vidět, že kluci nechtějí zápas prohrát a naše šance se množily. Gólová akce našich přišla až ve 24. minutě, kdy Patrik Tupý zvýšil na 2:1, což byl i výsledek prvního poločasu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném rytmu – Běchovičtí měli mnoho autů a my jen trnuli, jestli nám to tam z nějakého spadne. To ale přestalo bavit Vildu Fišera, který ve 46. minutě, opět neohroženým průnikem po levém křídle, skóroval z téměř mrtvého úhlu – tyhle akce mu opravdu jdou (palec nahoru).

Posledních 24 minut jsme měli celkem v naší režii a jen škoda, že se nám nepodařily proměnit šance, které jsme si vytvořili.
V 70. minutě už jsme jásali nad výhrou 3:1, jenže Patrik Tupý byl proti a v závaru před Běchovickým gólmanem ještě stihnul přidat čtvrtý gól. Zvítězili jsme tedy 4:1.

Střípky a shrnutí: Vilda má asi osobního trenéra; Patrik Tupý dal dva góly; Jonymu se na druhou půli nechtělo do brány, ale pak vychytal nulu; soutěž o nejpomalejší přinesení balonu vyhrály Běchovice; celkově solidní výkon, korunovaný zaslouženou výhrou.

LK
________________________________________________

Neděle 5.5.2019

 
Páté utkání druhé poloviny sezóny jsme odehráli, jako hosté, na hřišti SK Dolní Chabry. Hned na úvod musím říct, že tomu nerozumím. Od začátku letošní sezóny totiž Chabry nepředváděly žádné světoborné výsledky (prohra s SK Modřany, prohra s SC Radotín, výhra o jeden gól s Uhříněvsí).

 
Tak že by na nás zas posílili? No nebudeme se vymlouvat, taky jsme první polovinu nehráli s chutí, což bylo bohužel poznat. Navíc nepříjemný vítr nám doslova bral balon z nohou (i když podmínky jsou pro všechny stejné…).

 
V prvním poločase jsme inkasovali hned z první rohové akce soupeře, který tedy musím uznat měl tyto standardní situace perfektně nacvičené. Nedlouho nato uniknul neohroženě Vilda Fišer po levém křídle a moc se s tím nemazal. Jeho střela se otřela o tyč a skončila v síti.

 
To bylo z naší strany v prvním poločase bohužel vše. Soupeř však stále těžil z rychlých průniků a ze zodpovědného přístupu k našim hráčům, kterým nedaroval ani metr zadarmo. Výsledkem soupeřova tlaku byly další dvě branky v naší síti. Poločas 1:3 se však zdál ještě hratelný.

 
Do druhé půle jsme chtěli nastoupit s větší chutí zvrátit výsledek v náš prospěch. Chabry ale byly proti a tři minuty po úvodním hvizdu nám vsítily další branku. Takže to nám moc nepomohlo…

 
Bylo to 4:1 pro domácí a dvacet minut do konce, kdy k pokusu o obrat zavelel Adam Vanoušek, který se ve skrumáži prosmýkl před soupeřovým gólmanem a tečoval centr Martina Tošnera za gólmanova záda.
Další trefu přidal po individuální akci Patrik Meloun střelou k tyči.

 
Obrat jsme bohužel dokonat nestihli a konečný výsledek zůstal 4:3 pro domácí, kteří na rozdíl od nás, předvedli vyrovnaný výkon po celý zápas. Nám prostě ty první půle, v poslední době, nějak nejdou…

 
Střípky a shrnutí: Vilda dal fajnovej gól a taky pěkně fauloval, druhý poločas jsme zase vyhráli, gólman Chaber hraje „basket“, kafe nic moc….

LK

________________________________________________

Neděle 28.4.2019

 
Téměř po půl roce jsme opět změřili síly s nejtěžším soupeřem v naší lize - s Bohemkou, která kráčí druhou částí sezóny zatím bez ztráty bodů.

 
Schválně jsem se podíval na zápis z loňska a vypadalo to, jako "přes kopírák". Přes veškerou snahu všech hráčů jsme prostě nedokázali vstřelit branku a jakákoli naše chyba byla okamžitě nekompromisně potrestána. I proto jsme zhruba 40 minut více méně bránili a za tu dobu inkasovali 5 branek.

V podstatě nebylo co ztratit, a tak trenér změnil postavení - hráli jsme na dva útočníky.

 
Podobnost s loňskem nastala ve 42. minutě, kdy Martin Tošner (stejně jako loni) využil zmatku v soupeřově vápně a snad dokonce ramenem nebo horní částí těla, dopravil balon do soupeřovy branky. Snížil tedy přísný výsledek na 1:5.

 
Po brance a změně postavení se hra poněkud oživila, začali jsme hrát s větší chutí. Po třech minutách, po centru z pravé strany, na 2:5 snížil Patrik, zaskakující hráč za Patrika Melouna, který se zranil při výpomoci starší kategorii.

 
Do konce zápasu jsme, přes veškeré úsilí, už gól nedali (a ani nedostali), takže konečná prohra 2:5 nás nemilosrdně posouvá z druhého na třetí místo až za Tempo, které je nyní před námi o skóre.

 
STŘÍPKY A SHRNUTÍ: příliš velký respekt k soupeři, málo střílíme na branku, Jony ve druhém poločase chytal skvěle, druhou půlku jsme vyhráli, Jirka odmítnul oběd

 
LK
________________________________________________

Neděle 14.4.2019

 
čtvrtý zápas jsme připravili doma, pro hosty z Libuše. Očekávala se výrazná převaha našich, i přes stále trvající omluvenky Adama Vanouška a nově přibyvší od Matouše Kůly a Honzy Hořáka.

 
Prvních 14 minut se v podstatě nic nedělo (tedy kromě ofsajdového gólu Jirky Levrince). Usadili jsme se na polovině soupeře a poctivě mu odebírali balony a dobývali branku.

 
První úspěšný pokus zaznamenal Šimon Fajkus, který se ve vápně nejlépe zorientoval a střela, kterou vyslal, skončila v síti.

 
Deset minut jsme si přihrávali (stále na polovině soupeře) a přišel další gól - z kopačky Jirky Levrince (tentokrát ne z ofsajdu). Svitla tedy mírná naděje, že Jirka doma večeři dostane.
Dvě minuty nato trefil volný prostor v brance Patrik Meloun, po průniku „kuželovým způsobem ve stylu pojď sem, kam jdeš?“. Tím jsme uzavřeli první polovinu za stavu 3:0 pro nás.


Na začátku druhého poločasu jsme si zase dali desetiminutovku, kterou završil gólem, z branky střídající, Kuba Roman (po nedorozumění s dresy ho má napsanej Jonáš).

 
Uběhlo dalších 15 minut, ve kterých se střelecky prosadil opět Patrik Meloun, který se nám pokusil dokázat, že by na zápas asi mohl stačit sám. Mezitím stihl ještě, o večeři hrající, Jirka Levrinc spálit fajnovou tutovku, takže to vypadalo, že nebude ani studená mísa.

 
Jirka to ale nevzdal, zabral a byly z toho dva individuální průniky zakončené gólově – to byla 69. minuta. Z brány se ozval Jonáš, že bychom mohli dát ještě gól. Žádost byla přijata Vítkem Vlkem, který stihl ještě v 70. minutě zakončit a pečetit tak celkový výsledek na 8:0 pro nás.

 
Celkově to byl fajn fotbal se spoustou pěkných kombinací, centrů a v neposlední řadě také individuálních průniků.


STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Jirka má hattrick a k večeři zajištěnou minimálně studenou mísu, Kryštof zase fauloval, Vilda kope přísný rohy, Kuba Roman byl v ofsajdu (rozhodčí to viděl).

LK 

________________________________________________

Sobota 6.4.2019

 
Ke třetímu zápasu jsme nastoupili na hřiště Kunratic s jasným úkolem, zůstat na vítězné vlně. Sestavu jsme dovezli oslabenou o Adama Vanouška, Honzu Hořáka, Vítka Vlka a Patrika Tupého. Zpět do hry se po nemoci zase vrátil Kuba Roman. Každopádně na střídání byli připraveni pouze tři hráči.

 
V první polovině sezóny jsme Kunratice dost jednoznačně přehráli 7:1 a tak jsme tak nějak očekávali, že si zápas v poklidu „pohlídáme“. Nastala však opačná situace – Kunratice hráli disciplinovaně, do větších šancí nás nepouštěli, naopak sami měli několikrát ke gólu velmi blízko.

 
Ve 22. minutě ale přišla naše standardní situace, které se zhostil Patrik Meloun a nekompromisně „zeď nezeď“ trefil pod břevno. Vedli jsme 1:0.

 
Dál se hrál fyzicky náročný fotbal, zvonily nám břevna, ale jednobrankový náskok jsme stále drželi. Ve 30. minutě si pro centr z pravé strany došel Martin Tošner a kolenem uklidil do sítě na 2:0. Radost z dvoubrankového náskoku nám v příštích osmi minutách pokazil domácí nejlepší hráč Patrik Fíla, který ve 32. minutě snižoval na 1:2 a o dalších 6 minut později srovnal na 2:2 – to byla už 38. minuta.

 
Druhý poločas jsme tedy začínali „od začátku“. Řekl bych ale, že jsme ještě přidali, běhali víc a zpřesnili přihrávky. Bylo vidět, že kluci chtějí vyhrát. Ve 44. minutě se ke střele dostal Kryštof Kulhavý a trefil. Zase jsme vedli…

 
Do konce vypjatého zápasu zbývalo asi 25 minut a nutno říct, že musely hodně bolet. Některé souboje ze strany soupeře byly totiž hodně za hranicí...

 
V poslední minutě utekl zase Kryštof Kulhavý po pravém křídle a s vypětím všech sil se mu podařilo, mezi třemi bránícími hráči, odcentrovat do vápna, kde zase připravený Martin Tošner pojistil konečný výsledek na 4:2 pro nás.

 
STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Kunratice mají málo balonů; Martin Tošner ví kam se postavit, aby dal gól ; krásný bojovný výkon, za který všem hráčům patří velké DÍKY!


LK
________________________________________________

Neděle 31.3.2019

 
Ke druhému zápasu jsme pozvali Pragovku, která po polovině sezóny obývá předposlední místo tabulky - „papírově“ jsme tedy měli navrch. Zápas se podle toho ale moc neodvíjel. Góly jsme sice dávali, avšak fotbal moc hezky nevypadal, srovnám-li ho se zápasem v Uhříněvsi. Mohlo to být i tím, že jsme dali dva rychlé góly v prvních osmi minutách, o které se postaral aktivní Vilda a během dalších pár minut přidal ještě jeden Patrik Meloun. Při vedení 3:0, po deseti minutách, se pak snadno ztratí motivace…

 
Náš výkon by se dal asi přirovnat k lehce ospalému rybářovu ránu nad mlžnou řekou. S pocitem gólové rezervy jsme více méně akceptovali soupeřovo tempo (neplést s Tempo) a nic pořádně nevytvořili, přestože jsme se pohybovali spíše na soupeřově půlce.

 
Navzdory unavenému výkonu přidal v 17. minutě další gól Honza Hořák čímž gólově uzavřel první poločas s výsledkem 4:0 pro nás.

 
Druhý poločas pokračoval až do 54. minuty v podstatě stejně – prostě to nemělo jiskru.
Ale abych zas jen nekritizoval – ve zmíněné 54. minutě se zablýsklo na lepší časy. Max krásnou střelou z otočky, na hranici vápna, zvýšil náskok na 5:0. Pak už to bylo lepší, „koukatelnější“. Víc jsme kontrolovali hru, zpřesnili přihrávky a Patrik Meloun přidal další dva góly.

 
Konečný výsledek je tedy 7:0 pro nás.

 
STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Šimon nedostal gól, rozhodčí „laik“ byl přísnej, Vilda má skoro hattrick, Patrik Meloun má zas hattrick, Pragovce se u nás nelíbí

LK 

________________________________________________

Neděle 24.3.2019

Druhou polovinu sezóny jsme otevřeli večerním zápasem proti SK Čechie Uhříněves, na soupeřově umělce.

Zimní přípravu jsme nepodcenili – ať už počtem zimních zápasů nebo „přísnými“ pátky, po kterých i ti nejodolnější pocítili některé své nevyužité svalstvo.
Takže očekávání příznivého výsledku bylo vpravdě velké.

Myslím že i ten gólový hlad nechyběl, což nám předvedl Patrik Meloun, který si v prvních 30-ti minutách „ukousl“ tři pro sebe. Soupeř se ozval obratem a korigoval na 1:3.
Pak tady, kolem 40-té minuty, vidím vlastní gól domácích (našeho střelce ještě dopíšu). Následuje „rychlík“ Max na 1:5 a „míchač“ Jony na 1:6. Pak zase trefil soupeř po naší chybě, tedy tu máme 2:5.
Následuje s chutí hrající Vilda, který vybojoval a následně i zakončil na 2:6, pěkná akce. Pak přišla Adámkova chvíle – padlo to tam na 2:7. Vzápětí, asi po minutě, Uhříněves snižuje na 3:7.

Hrálo se povětšinou směrem k soupeřově brance, i když nutno přiznat, že i přes náš relativně velký náskok, nám pár věcí úplně nevyšlo, tak aspoň máme na čem zapracovat.

A to ještě není všechno – další gólový příděl přidali Denis Král, znovu Jony a na závěr z velmi pěkné akce, kterou založil Patrik Tupý, z voleje „profesor“ Vítek.
Za mě pěkný kombinační fotbal, doplněný o mnoho pěkných individuálních výkonů.

Myslím, že konečný výsledek 3:11 v náš prospěch si kluci zaslouží a diváci ocení.

STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Max jezdí jak „motorová myš“, Kryštof fauluje , Jony „míchá“, Šimon dobře chytá, Denis je zraněnej (z minulého zápasu), Jirka nedostal večeři, protože nedal gól , Vilda si dovoluje, Patrik Meloun má hattrick.
 

LK