Historie

Klub byl založen v roce 1924 jako SK Újezd nad Lesy a do poloviny šedesátých let hrál soutěže venkovské – okresní a později krajské – středočeské (I.B a I.A třídy).

Následně byl klub zařazen do pražských soutěží a v roce 1972 postoupil z I.B třídy a povinný postup v roce 1973 z I.A třídy do Přeboru Prahy. V období 1972 až 1974 hrál oddíl svá utkání na náhradní ploše a hráči se svlékali v tramvaji (dnes už by to asi neprošlo:-).

V době výročí 50 let náš klub hrál první rok Přebor Prahy (1973/74). Na konci sezóny bylo mužstvo v dolní části tabulky a při rovnosti bodů se hodnotil poměr celkového skóre. SK Újezd nad Lesy se zachránil při poměru 0,805 a poslední Suchdol měl poměr 0,800! (nakonec stejně nesestoupil).

Druhý rok Přeboru jsme již hráli na staronovém hřišti se škvárovým povrchem. Řídící orgán zužoval počet účastníků z 16ti na 14 účastníků – sestoupila mužstva na posledních dvou místech a technický sestup zasáhl i kluby na 12. a 13. místě (Viktoria Žižkov „B“ a SK Újezd nad Lesy). Takové byly první dva roky ve velké pražské soutěži. V dalších letech se mužstvo pohybovalo mezi I.B a I.A třídou.

13. 1. 1993 se od oddílu odčlenila mládež a vznikl nový oddíl FK Újezd nad Lesy, který se věnoval dětem a hrál na hřišti Sokola Běchovice a SK Viktoria Sibřina.

V těchto letech proběhla rekonstrukce hřiště Čentická na současný travnatý povrch se spodním zavlažováním (muži hráli po dobu rekonstrukce na hřišti FK Klánovice) a v roce 1996 po 21 letech se dospělý fotbal hrál opět na travnatém hřišti. Muži zažívali fotbalový pád, když klesli až do druhé třídy. Od této chvíle zažili muži strmý růst vzhůru:

1999 – postup do I.B třídy
2005 – postup do I.A třídy
2007 – postup do Přeboru Prahy

Mládežnický oddíl se mezitím pevně usadil na fotbalové mapě Prahy, opět hrál většinu svých utkání na hřišti v Újezdě nad Lesy. Všechna„A“ mužstva v mládeži hrála 1. třídy.

16. 7. 2004 došlo ke sloučení oddílů SK Újezd nad Lesy a FK Újezd nad Lesy.

V roce 2004 se dostal mladší dorost do Přeboru Prahy (po roce a půl muselo být mužstvo ze soutěže odhlášeno z důvodu nedostatku hráčů).

Po více jak třiceti letech naši muži opět startují v Pražském přeboru a věříme, že se na konci soutěže budeme pohybovat ve středu tabulky. Dále hrají v soutěžích PFS muži „B“ II.třídu a 7 mužstev mládeže.

Zdroj: http://stary.fotbalpraha.cz/fotbalovy-klub-ujezd-nad-lesy/