Historie

Klub byl založen v roce 1924 jako SK Újezd nad Lesy a do poloviny šedesátých let hrál soutěže venkovské – okresní a později krajské – středočeské (I.B a I.A třídy).

Následně byl klub zařazen do pražských soutěží a v roce 1972 postoupil z I.B třídy a povinný postup v roce 1973 z I.A třídy do Přeboru Prahy. V období 1972 až 1974 hrál oddíl svá utkání na náhradní ploše a hráči se svlékali v tramvaji. Dnes už by to asi neprošlo:-).

V době výročí 50 let náš klub hrál první rok Přebor Prahy (1973/74). Na konci sezóny bylo mužstvo v dolní části tabulky a při rovnosti bodů se hodnotil poměr celkového skóre. SK Újezd nad Lesy se zachránil při poměru 0,805 a poslední Suchdol měl poměr 0,800! (nakonec stejně nesestoupil).

Druhý rok Přeboru jsme již hráli na staronovém hřišti se škvárovým povrchem. Řídící orgán zužoval počet účastníků z 16 na 14 – sestoupila mužstva na posledních dvou místech a technický sestup zasáhl i kluby na 12. a 13. místě (Viktoria Žižkov „B“ a SK Újezd nad Lesy). Takové byly první dva roky ve velké pražské soutěži. V dalších letech se mužstvo pohybovalo mezi I.B a I.A třídou.

V roce 1993 se od oddílu odčlenila mládež a vznikl nový oddíl FK Újezd nad Lesy, který se věnoval dětem a hrál na hřišti Sokola Běchovice a SK Viktoria Sibřina.

V letech 1995-1996 proběhla rekonstrukce hřiště Čentická na současný travnatý povrch se spodním zavlažováním (muži hráli po dobu rekonstrukce na hřišti FK Klánovice) a v roce 1996 po 21 letech se dospělý fotbal hrál opět na travnatém hřišti. V letech 2001-2002 proběhla rekonstrukce i druhé travnaté plochy na Blatově včetně instalace umělé závlahy a tréninkového osvětlení. Oddíl tak disponuje dvěma kvalitními travnatými hřišti, což je v rámci amatérských klubů téměř unikát.

Muži mezitím zažívali fotbalový pád, když klesli až do druhé třídy. Od tohoto pomyslného dna se ale muži postupně odrazili a zažili strmý růst vzhůru:

1999 – postup do I.B třídy
2005 – postup do I.A třídy
2007 – postup do Přeboru Prahy

Od této doby se muži se střídavými úspěchy pohybovali mezi pražským přeborem a I.A třídou

V roce 2004 došlo k opětovnému sloučení oddílů SK a FK a od této doby hraje náš oddíl pod hlavičkou FK Újezd nad Lesy.

Mládežnický oddíl se mezitím pevně usadil na fotbalové mapě Prahy, pravidelně hrajeme všechny mládežnické soutěže v rámci PFS od mladší přípravky až po dorost.